© 2018 by CINEMAGRAPH MARK 

PERFORMANŢE SPORTIVE CARE NE RECOMANDĂ (2003-2013)

 

 

BOB 2 persoane masculin

  • 2011 – medalie de bronz, Cupa Europei Altenberg (GER),  Istrate Nicolae, Crăciun Florin;

  • 2011 – locul VIII, Campionatul Mondial Konigssee (GER), Istrate Nicolae, Crăciun Florin;

  • 2011 – locul VI, Cupa Europei Altenberg (GER), Istrate Nicolae, Crăciun Florin;

  • 2010 - locul 11 JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Istrate Nicolae, Crăciun Florin;

  • 2008 – locul V, Campionatul Mondial Innsbruck-Igls (AUT) tineret, Istrate Nicolae, Dovalciuc Dănuț;

  • 2007 - locul IV, Campionatul Mondial Altenberg (GER) tineret, Istrate Nicolae, Dovalciuc Dănuț;

  • 2007 – medalie de argint, Campionatul Mondial starturi Split (CRO), Istrate Nicolae, Dovalciuc Dănuţ;

  • 2006 - locul 24, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ TORINO (ITA), Istrate Nicolae, Duminicel Adrian;

  • 2006 – locul VI, Campionatul Mondial starturi Ilsenburg (GER), Istrate Nicolae, Dovalciuc Dănuţ;

  • 2005 – medalie de argint, Campionatul European starturi Groningen (NL), Istrate Nicolae, Muntean Paul;

  • 2004 – medalie de aur, Campionatul European starturi Split (CRO), Istrate Nicolae, Muntean Paul;

  • 2004 – locul IV, Campionatul Mondial starturi Leipzig (GER), Istrate Nicolae, Muntean Paul.

BOB 2 persoane feminin

  • 2012 – locul VI, Campionatul Mondial Innsbruck (AUT), juniori, Constantin Maria, Grecu Andreea;

  • 2012 – locul VI, Campionat Mondial Igls (AUT), juniori, Constantin Maria, Grecu Andreea;

  • 2012 – locul VI, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Constantin Ana, Grecu Andreea;

  • 2010 – locul 15, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Tronescu Carmen, Savin Alina Vera;

  • 2007 - locul VI Campionatul Mondial Altenberg (GER), tineret, Ungureanu Oana, Drăgan Maria;

  • 2007 - medalie de argint Cupa Europei Winterberg (GER), Ungureanu Oana, Drăgan Maria;

  • 2005 – medalie de aur, Cupa Europei clasamentul general, Spirescu Maria, Ţigău Viorica ;

  • 2004 - medalie de aur Cupa Europei Winterberg (GER), Spirescu Maria, Ţigău Viorica;

  • 2004 – medalie de aur, Campionatul European starturi Split (CRO), Spirescu Maria, Ţigău Viorica;

  • 2004 - medalie de aur Campionatul Mondial Winterberg (GER), tineret, Spirescu Maria, Ţigău Viorica;

  • 2004 – medalie de argint, Campionatul Mondial starturi Leipzig (GER), Spirescu Maria, Ţigău Viorica;

BOB 4 persoane

  • 2011 – medalie de bronz, Cupa Europei Altenberg (GER), Istrate Nicolae, Peptea Emil, Otavă Bogdan, Crăciun Florin;

  • 2010 – medalie de aur Cupa Americii clasamentul general Lake Placid (SUA), Istrate Nicolae, Andrei Ionuţ, Dovalciuc Dănuţ, Crăciun Florin;

  • 2010 – locul 15, Jocurile Olimpice de Iarnă Vancouver (CAN), Istrate Nicolae, Crăciun Florin, Dovalciuc Dănuţ, Andrei Ionuţ;

  • 2009 – locul 1 Cupa Americii Park City (SUA), Istrate Nicolae, Andrei Ionuţ, Dovalciuc Dănuţ, Crăciun Florin;

  • 2007 - locul V, Campionatul Mondial Altenberg (GER), tineret, Istrate Nicolae, Dovalciuc Dănuţ, Nicolescu Mircea, Andrei Ionuţ;

  • 2006 – locul 22, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ TORINO (ITA), Istrate Nicolae, Duminicel Adrian, Popa Gabriel, Dovalciuc Dănuţ;

  • 2006 - medalie de bronz Cupa Europei Torino (ITA), Istrate Nicolae, Niculescu Mircea, Dovalciuc Dănuţ, Andrei Ionuţ;

  • 2006 – locul V, Campionatul Mondial starturi Ilsenburg (GER), Istrate Nicolae, Popa Gabriel, Grigore Alexandru, Dovalciuc Dănuţ;

  • 2005 – medalie de bronz, Campionatul European starturi Groningen (NL), Istrate Nicolae, Duminicel Adrian, Muntean Paul, Bolozan Vasile;

  • 2004 – medalie de argint, Campionatul European starturi Split (CRO), Istrate Nicolae,Trulescu Flavius, Duminicel Adrian, Muntean Paul;

  • 2004 – medalie de argint, Campionatul Mondial Leipzig (GER), Istrate Nicolae, Trulescu Flavius, Duminicel Adrian, Muntean Paul;

 

SANIE simplu masculin

  • 2012 – locul 23, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Popa Daniel

  • 2012 – locul V, Campionatul Mondial U23 ani, Altenberg (GER), Creţu Valentin;

  • 2010 – locul 31, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Creţu Valentin

SANIE feminin

  • 2012 – locul 15, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Şovăială Loredana;

  • 2012 – locul 16, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Poştoaca Denisa;

  • 2012 – locul VI, Cupa Naţiunilor Paramonovo (Rusia), Strămăturaru Raluca;

  • 2010 – locul 21 JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Strămăturaru Raluca

 

SANIE dublu

  • 2013 - medalie de bronz Cupa Naţiunilor Lake Placid (SUA), Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2012 – locul 8, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Atodiresei Cosmin, Muşei Ştefan;

  • 2012 – locul V, Cupa Naţiunilor Whistler (CAN),  Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2011 – locul IV, Campionatul Mondial Torino (ITA), tineret, Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2011 – locul VI, Cupa Mondială Altenberg (GER), juniori A, Atodiresei Cosmin, Muşei Ştefan;

  • 2011 – locul IV, Cupa Mondială Konigssee (GER), juniori A, Atodiresei Cosmin, Muşei Ştefan;

  • 2010 – locul 17 JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Chetroiu Cosmin, Ţăran Ionuţ;

  • 2010 – locul 20 JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2010 – locul VI, Cupa Naţiunilor Park City (SUA), Chetroiu Cosmin, Ţăran Ionuţ;

  • 2007 - medalie de bronz Cupa Mondială Winterberg(GER), juniori, Chetroiu Cosmin, Ţăran Ionuţ;

  • 2006 - locul V Cupa Mondială Altenberg (GER), juniori, Chetroiu Cosmin, Ţăran Ionuţ;

  • 2006 – locul 15, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ TORINO ( ITA), Radu Eugen, Lăzărescu Marian;

  • 2006 – locul 18, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ TORINO ( ITA), Chetroiu Cosmin, Ţăran Ionuţ;

  • 2006 - medalie de bronz Cupa Natiunilor Innsbruck (AUT), Radu Eugen, Lăzărescu Marian;

  • 2006 - medalie de bronz Cupa Naţiunilor Lake Placid (SUA), Radu Eugen, Lăzărescu Marian;

  • 2006 - medalie de argint Cupa Naţiunilor Oberhof (GER), Radu Eugen, Lăzărescu Marian;

  • 2006 - medalie de argint Cupa Naţiunilor Calgary (CAN), Radu Eugen, Lăzărescu Marian;

 

SANIE echipe

  • 2013 – locul V, Cupa Mondială Lake Placid (SUA), Creţu Valentin, Strămăturaru Raluca, Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2013 – locul VI, Campionat European Oberhof (GER), Creţu Valentin, Strămăturaru Raluca, Ifrim Paul, Anghel Andrei;

  • 2012 – locul VI, Campionat European Winterberg, (GER), Bunghez Cosmin, Sovăiala Radu, Teodorescu Alexandru, Rosca Madalina;

  • 2012 – locul VI, Cupa Mondială Winterberg, (GER), Creţu Valentin, Strămăturaru Raluca, Ifrim Paul, Anghel  Andrei

  • 2012 – locul 16, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Şovăială Loredeana, Popa Daniel, Atodiresei Cosmin, Musei Stefan

 

SKELETON feminin

  • 2013 - locul V, Cupa Intercontinentală Igls (AUT), Mazilu Maria;

  • 2013 - medalie de bronz, Cupa Intercontinentală Igls (AUT), Mazilu Maria;

  • 2012 – locul 9, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Arcoş Ramona;

  • 2012 – locul 12, JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PENTRU TINERET INNSBRUCK (AUT), Chiosa Andreea;

  • 2012 – medalie de bronz, Campionatul Mondial Innsbruck (AUT), juniori, Mazilu Maria;

  • 2012 – locul VI, Cupa europei Konigssee (GER), Mazilu Maria;

  • 2010 – locul 19 JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ VANCOUVER (CAN), Mazilu Maria;

  • 2009 - medalie de bronz, Cupa Europei Innsbruck (AUT), juniori, Mazilu Maria;

  • 2009 - medalie de argint, Cupa Europei Innsbruck (AUT), juniori, Mazilu Maria;

  • 2009 - locul VI, Campionatul Mondial Konigssee (GER), juniori, Mazilu Maria;

  • 2008 - medalie de aur, Cupa Europei Winterberg (GER), Ivaş Delia;

  • 2005 - medalie de aur, Campionatul European starturi Groningen (NL), Mităchescu Andreea;

 

SKELETON masculin

  • 2012 – medalie de bronz, Cupa Europei Winterberg (GER),  Velicu Dorin;

  • 2012 -  locul IV, Jocurile Olimpice de Iarna pentru Tineret Innsbruck (AUT), Chioibaşu Cosmin

  • 2012 – locul IV, Cupa Europei Igls (AUT), Velicu Dorin;

  • 2012 – locul V, Campionatul Mondial Igls (AUT), juniori, Mesaroşi Silviu.

  • 2010 – locul VI, Cupa Europei Igls (AUT), skeleton masculin, Velicu Dorin;

 

SANIE PISTE NATURALE dublu

  • 2011 – locul VI, Campionatul European Lass (ITA), Moroşan Bogdan, Vîlcan Alexandru.

 

SANIE PISTE NATURALE echipe

  • 2013 – locul VI, Campionat Mondial Deutschnofen (ITA), Folimon Adrian, Moroşan Bogdan, Codin Cosmin, Hutopilă Anişoara.